Filmy animowane goszczą na naszym szklanym ekranie często… Nie tylko dlatego, że mamy Dziecko. Dzisiejsze bajki wciągają też dorosłych. A niektóre nawet mam wrażenie, że są produkowane dla dorosłych 😉 Poniższa lista to top 10 dla całej naszej Rodzinki  (naprawdę wszyscy ją tworzyliśmy). Może okażą się świetną propozycją dla Was na jeden z familijnych zimowych wieczorów?

sweetmommylifeautkaAbsolutny numer jeden to “Auta”. Najczęściej padające zdanie z ust naszego “Syna Burzy” to: “Mama, chcę autka, ok?”. Jakiś czas temu wraz z Miśkiem doszliśmy do wniosku, że wspólnymi siłami dalibyśmy radę wyrecytować w razie potrzeby całe dialogi! Wszystko dla naszego Synka 🙂 Ale tak bywa, kiedy ogląda się coś cztery razy w tygodniu (plus wszystkie te razy, kiedy leci, a nikt nie patrzy). Przyjemna i śmieszna opowieść o anbitnym wyścigowym autku, którego plany pokrzyżowały niespodziewane wydarzenia. Każde dziecko (a w szcególności chłopcy) będą zachwyceni.

sweetmommylifeautka2

“Auta 2” to kontynuacja wcześniejszych “Auta”. Tym razem wyjeżdżamy poza Chłodnicę Górską. Odwiedzimy Tokio, Włochy i Londyn. A to wszytsko w doborowym towarzystwie Złomka i Jego szpiegowskich Znajomych. Ciekawe, co przyniesie przyszłość? To już niebawem, bo 15 czerwca premiera “Auta 3”!

sweetmommylifezaplatani

“Zaplątani” to opowieść o długowłosej Roszpunce, która ma marzenia. A w ich spełnieniu pomoże jej drobny złodziejaszek Flynn.

sweetmommylifefrozenWiecie, że początkowo Nicolas miał mieć na imię Olaf? Zgadnijcie dlaczego? Właśnie obejrzeliśmy “Krainę lodu” i zauroczyliśmy się postacią bałwanka Olafa, który potrzebuje trochę ciepła. Ciepła bajka w zimowej krainie. Pełna wzruszeń i śmiechu 🙂

sweetmommyliferatatujNawet wśród filmów animowanych wśród moich ulubionych jest ten z francuskim akcentem. Choć w  wypadku “Ratatuj” ten akcent to praktycznie kwitesencja Francji. Opowieść o sztuce gotowania, że “gotować każdy może” i to w moim ukochanym Paryżu.

sweetmommylifenemo

“Gdzie jest Nemo?” to historia małych rybek w wielkim oceanie. Błazenek Merlin rusza na poszukianie swojego syna Nemo. Do pomocy ma niezastapioną Dory, która doczekała się też filmu (“Gdzie jest Dory?”) o sobie 😉

sweetmommylifemerida“Merida waleczna” to zbuntowana księżniczka, która nie chce poddać się tradycji. Jest to powodem jej konfliktu z matką. Doceni Rodzinę, kiedy pewna klątwa sprawi, że będzie musiała tym razem zawalczyć o  jej dobro i przyszłość.

sweetmommylifemustang“Mustang z Dzikiej Doliny” to ulubiona animacja mojego Męża. Wzruszająca historia o wolności i lojalności z przepiękną muzyką Hansa Zimmer (twórcy muzyki do takich dzieł jak “Gladiator” czy “Piraci z Karaibów”) i oczywiście legendarną piosenką “Here I Am” w wykonaniu Bryana Adams’a.

sweetmommylifehappyfeet

“Happy feet. tupo małych stóp” opowiada o dzielnym pingwinku Mambo, który ma odwgę być inni niż wszyscy.

sweetmommylifenafali“Na fali”. Kolejny film animowany, gdzie głównymi bohaterami są pingwiny. Tym razem z zimnego bieguna przenosimy się na tropikalną wyspę Pen Gu, gdzie odbywa się Wielki Memoriał Surfera Big. Czy Cody, surfując zdobędzie swoje marzenia?

A jakie filmy animowane Wy polecacie?

ZOBACZ WIĘCEJ:

sweetmommylifefimybedtrest

 

sweetmommylifekinderpartyscripsweetmommylifezoowrwscrip