Agi Bagi, czyli coś nowego dla Mojego Dziecka. KONKURS!

Czy słyszeliście już o planecie Agi Bagi? Ja przyznam szczerze, że nie długo trwa nasza przygoda z Agingami i Bagingami, ale Nicolaskowi już przypadła do gustu piosenka “Co śpiewają kwiatki?”. Tytułowa Agi Bagi to dwustronna planeta. W wiosce Agingów, po jednej stronie planety rosną imponujące roślinki, kwiatki, a Jej mieszkańcy uczą nasze Dzieci, jak ważne jest dbanie o przyrodę. Po drugiej stronie planety mieszkają pracowite Bagingi, opiekujące się korzeniami roślin. Bajka z misją – co według mnie jest sprawą dobrą. Oprócz filmów animowanych i wpadających w ucho piosenek, w połowie lutego na App Store premierę miała gra dla najmłodszych Agi Bagi Meadow Flyer.  Jest to kolorowa przygoda jednego z bohaterów bajki Zibiego. Oprowadza on nasze Pociechy po zielonej okolicy, pomagając na przykład Grzybkowi zdrowo rosnąć czy wykluć się Pisklakowi. Zibi wykorzystuje do tego wszystkiego swoją magię, co mnie niestety nie przekonuje – ale to jest według mnie jedyny minus gry 🙂 Podobnie jak filmy, gra skupia się wokół ekosystemu i zwraca uwagę Najmłodszych, jak ciekawie skonstruowana jest nasza Planeta, a my mamy  wpływ na to, jak ona wygląda. . Gra ma szansę przykuć Dwulatka do tableta na trochę dłużej 😉 Nikoś troszeczkę jeszcze poczeka na swoją “agibagową” przygodę – przynajmniej do czasu, kiedy nie będzie interesować Go jedynie okrągły przycisk u dołu ekranu, którego wciśnięcie powoduje ogólne “game over” 😉 Ciekawa jestem Waszej historii z Agi Bagi i jak Wasze Pociechy radzą sobie z pomaganiem Planecie? Czekam na Wasze komentarze i e-maile! Najciekawsze opinie zostaną nagrodzone kolorowymi akcesoriami Agi Bagi oraz filmem na DVD 🙂 Na zachętę: link do darmowej wersji demo oraz link do pełnej wersji na App Store. Powodzenia!

pobrane

sweetmommybaby1311

sweetmommybaby1327

sweetmommybaby1328NICOLAS: bluza-Primark/spodnie, ‘kapciuchy’-H&M

sweetmommybaby1338

← Previous post

Next post →

3 Comments

 1. Patrycja Głog

  Agi Bagi odkryłyśmy kilka miesiące temu, kiedy to przypadkiem puściłam piosenkę: “Co śpiewają kwiatki”. Córeczka (wtedy półtoraroczna) w mig poderwała się w tany, z wielkim uśmiechem na ustach. Szybko stał się to nasz hit, który puszczamy do dziś codziennie. I wciąż z wielkim bananem na buzi Oleńka porywa każdego kto żyw do tańca. Pozytywnie zaskoczeni fenomenem piosenki puściliśmy córci bajkę. I tu z miejsca zakochała się w Gadzinie. Gdy tylko ją widzi śmieję się w głos, wołając na nią: “Gaaa”:) Ten bajkowy, uroczy psotnik z miejsca podbił serce Oleńki. I wciąż wzbudza taki sam wielki entuzjazm podczas oglądania. Próbuje nawet z nią nawiązywać dialogi w swoim narzeczy oleńkowym. Gadzina wymiata! Żadna Peppa, Dora….a właśnie “Gaa” u nas w domu króluje. Nawet mężowi bardzo przypadła do gustu. Choć Oleńka jeszcze wiele nie rozumie z fabuły (teraz ma 21 miesięcy), to bajka nie tylko bawi ale także uczy dbania o naszą planetę. I my na swój skromny sposób staramy się tak robić. W formie zabawy uczymy córeczkę segregować śmieci wrzucając szkło, plastik itp do właściwych kubełków. Każdy ma inny kolor (czerwony, niebieski, zielony), zatem Ola uczy się też tak kolorów. Córeczka pilnuje, by wychodząc z pokoju mama ją podsadziła i zgasiła światło, uwielbia też dokręcać kran, gdy kapie woda. Oleńka używa pieluszek wielorazowych i nawet jak daje się jej nową kartkę do rysowania, to jej nie chce póki nie zamaże najmniejszego skrawka papieru (i jedno drzewko więcej uratowane). Choć jest jeszcze malutka to i ona może mieć swój maleńki wkład dbania o naszą planetę (a nasza rola by je to pokazać i nauczyć). Gadzina lubi psocić, więc wierny przyjaciel Ola jest nieodzowny, by naprawiać szkody psotników i swym przykładem troszczyć się o ten: “nasz wspólny dom”.

  • Razem z Nicolaskiem czujemy się zachęceni, żeby częściej zaglądać do krainy Agingów i Bagingów. Pięknie, że Mała Ola tak dużo się uczy! Takie zdrowe nawyki będą procentować w przyszłości. Kochane, czekam jeszcze na reakcje Oli na grę, gdzie może pomagać wirtualnej planecie 😉 A Gadzina i u nas jest numerem jeden! 😉

   • Patrycja Głog

    Gadzina podbija serca każdego:) Oleńka z kuzynką grę testowały, zdamy relacje:)

Dodaj komentarz